Blog: Moc wdzięczności

W moich rozmowach z Tatą – a może w Jego rozmowach ze mną – jednym z głównych wątków ostatnio jest wdzięczność.

Zawsze lubiłam ten temat – może dlatego, że część dzieciństwa spędziłam w kulturze, w której wdzięczność zajmuje inne miejsce, niż w Polsce i tym innym podejściem dość mocno przesiąkłam.

Ostatnio jednak jestem niemal wstrząśnięta tym, jak ogromne znaczenie ma wdzięczność dla obfitości naszego życia.

Często myślę o tym, co sprawia, że dwie osoby z podobnymi zasobami, zapleczem i okolicznościami znajdują się w tak diametralnie innych sytuacjach i ostatnio utwierdzam się w przekonaniu, że to właśnie wdzięczność jest jednym z kluczy.

Nasz Tata ma tak hojne i kochające serce wobec każdego z nas. I choć otrzymujemy od Niego tak wiele, to dopiero wdzięczność sprawia, że prawdziwie przyjmujemy te dary i zaczynają one owocować w naszym życiu. Jeśli nie jesteśmy za coś wdzięczni, to znaczy, że nie uznajemy tego daru w sercu. Kiedy natomiast jesteśmy – dar się zakorzenia i pączkuje w sposób zapierający dech w piersi.

To nie chodzi o to, że wszystko zawsze będzie łatwo i pięknie. Jezus zapewnia nas, że na tym świecie będziemy doświadczać ucisków. Nie to miał na myśli, kiedy mówił o obfitym życiu. Wdzięczność uwalnia to, co najważniejsze w życiu – pokój, przyjaźń, wolność od lęku, radość, Boże prowadzenie, małe i wielkie niespodzianki, które są Jego wyznaniem miłości wobec nas, pociechę, przychylność ludzi i Boga, sytość serca, ukojenie i każde duchowe błogosławieństwo nieba.

Bóg nie nakłada na nas nowego ciężaru, nakazując nam, abyśmy dziękowali. Mówi nam: Tak bardzo pragnę w Moim sercu, aby rozpierała was niewysłowiona radość i niepohamowana wdzieczność, kiedy chodzicie w nieprzerwanym kontakcie ze mną, rozkoszując się moją intymną miłością i bezgraniczną mocą wobec waszego życia.

Jeśli nie jesteś w takim miejscu, bądź dziś szczery wobec siebie. Wylej przed Nim serce. Pamiętaj, On z miłością spotka Cię tak gdzie jesteś, a nie tam, gdzie udajesz, że jesteś. Daj się poprowadzić do miejsca życiodajnej wdzięczności. Taka jest bowiem Jego cudowna wola wobec Ciebie.

Copyright © 2017-2021 mosb.pl | Realizacja basestyle.art
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram